YOUR DEVICE IS TO SMALL
TO SHOW THIS WEBPAGE
Učenie Hopiov - Tanec v oblakoch
mail: ouremail@internet.org

Táto stránka je venovaná poslednému a veľkému náčelníkovi Danovi Evehema

home Verzia pre tlač sitemap mailform en
Učenie Hopiov - Tanec v oblakoch
Home > Odkazy > Príležitosť alebo Armagedon?

Príležitosť alebo Armagedon?

Pozdravy priateľom a príbuzným,  

Pozitívne a negatívne polarity tvoria náš svet a my všetci máme slobodnú voľbu, či ich udržíme v Rovnováhe v záujme najvyššieho dobra a vedomia, alebo nie. My - ako rodina ľudstva - máme príležitosť uviesť tieto fragmenty do rovnováhy. Verím, že mnohí z nás v Earth Rainbow Network sú tu preto, aby vykonali práve toto a práve v tomto čase v dejinách Zeme. Pamätajte, že aj naša najlepšia a najmilšia fotografia má svoj negatív.

Chápanie Armagedonu je pre mňa dosť cudzie, pokiaľ ho nevnímam ako "budíček" na to, aby sme zvážili naše rozhodnutia týkajúce sa pozemského i duchovného života. Ale aj spôsobov, akými pristupujeme k sebe navzájom a k nášmu okoliu - s rešpektom alebo bez rešpektu. Súhlasím s tým, že niekedy nás obavy nabádajú k zmene. Vnímané nebezpečenstvo spolu s naším inštinktívnym správaním vyvoláva deje, ktoré by človek obyčajne ignoroval, alebo by sa nechal učičíkať reklamou.

Ako rodinný miláčik ležiaci na priedomí, z ktorého trčí tupý klinec a bodá ho do boku. Zakaždým, keď sa pes pohne, zastoná, ale nepohne sa. Keď si na klinec zvykne, ukľudní sa a zvykne si aj na bolesť, ktorú mu klinec spôsoboval. Keby ste sa ho opýtali, prečo neodíde, asi by povedal, že to až tak nebolelo. Myslím, že my, ľudia sme asi podobní.

Myslím si tiež, že nie sme bezmocní voči silám, ktoré si myslia, že vlastnia tento svet. Všetko sa dá dosiahnuť modlitbami a pokornou pomocou iným a Matke Zemi. Vieme, chceme a meníme životy a otvárame srdcia hromadou programov a prostredníctvom talentov v organizáciách zapálených pre Mier a Jednotu. Je to veľká česť byť medzi vami.

Hopiovia hovoria, že máme v každej duchovnej tradícii všetci správne pravidlá, ako sa riadiť Pokynmi, Varovaniami a Proroctvami. Zdá sa však, že problém je v tom, že je nás málo, ktorí ich nasledujeme. Pripomínajú nám, že sme to My - ľudské bytosti - kto tvorí alebo spoluvytvára našu realitu a materiálny svet svojimi dobrými a zlými skutkami, snami, myšlienkami a modlitbami. Môžeme vykonať zmenu a prestať nariekať a "zarastať".

"Každý človek sa rodí s poslaním. A čo potrebujeme vedieť je, ako toto poslanie pochopiť. Čo je v živote podstatné, to je vaša vôľa akceptovať toto poslanie, nech by bolo akékoľvek." Keewaydinoquay, žena-Staršina z Woman of the Northwest Wind Ojibway, kmeňa Žeriavov, Leland Michigan.

Žime všetci naše poslanie, "Spolu so všetkými národmi držme tento svet v rovnováhe."


Katherine Cheshire
Zakladateľka, Výkonná riaditeľka,
Touch the Earth Foundation


Follow us on Facebook