YOUR DEVICE IS TO SMALL
TO SHOW THIS WEBPAGE
Učenie Hopiov - Tanec v oblakoch
mail: ouremail@internet.org

Táto stránka je venovaná poslednému a veľkému náčelníkovi Danovi Evehema

home Verzia pre tlač sitemap mailform en
Učenie Hopiov - Tanec v oblakoch
Home > Proroctvá > Varovania Archy

Varovania Archy

Maassau'u povedal Hopiom, aby boli ostražití a pozorní a vymenoval špecifické veci, ktoré mali robiť, aby zachránili sami seba. Ak pochopíme tieto rozumné špecifiká, uvidíme, že sú to upozornenia, ktoré by sme si mali overiť aj sami.

Nasledujú varovania, ktoré nám nechali Hopiovia (tučné) a Staršinovia (citáty). Pochádzajú z časopisu Techqua Ikachi. Varovania, ktoré nám dali Hopiovia, sú zhrnuté v známom Pláne cesty z Kamenných dosiek.. Ak uznáme, že nápisy na kameňoch obsahujú informáciu, ktorú Hopiovia dostali takmer pre tisíc rokmi, nemáme inú možnosť, iba uznať, že sú ohromujúce tým, čo odkrývajú.

 

Robte uvážlivé rozhodnutia:

"Robte uvážlivé rozhodnutia: Keď sa objavia nové možnosti a prídu nové vymoženosti, buďte opatrní a prijmite iba najmenej škodlivé veci. Rozhodnite, ktorou cestou chcete ísť - materialistickou, alebo cestou Stvoriteľa. Nebuďte ľahkovážni, lebo čas pominie a zabudnete na sľuby Stvoriteľovi a na duchovné zákony. Ak tak urobíte, bude to znamenie, že ste zradili Veľkého Stvoriteľa."

 

Odolajte pokušeniu:

"Rozoznajte formu, v akej pokušenie prichádza a ako pôsobí. Pamätajte, že existuje dvojaký Massau'u. A poznajte povahu každého z nich. Pokušenie vždy nosí masku, ktorá je nevinná. Snaží sa nás presvedčiť, že nie je tým, čím v skutočnosti je. Je to však jediný znak jeho ľstivých úmyslov. Nebuďte náchylní na nič, čo by mohlo poškodiť vašu životnú púť, dostať vás do ťažkostí, alebo spôsobiť ťažkosti. Hoci pokušenie je zlé, túžba je medzi nami silná a je ťažké ju ovládať. Keď prejdeme do sveta iných ideálov, pokušenie nás oslabí. Odolávanie pokušeniu je kľúčom k prežitiu. Ak sa neviete vyhnúť novým zmenám, používajte ich rozumne. Nedovoľte im zničiť cenné maličkosti vo vašom živote."

"Pokušenie je nebezpečné. Môže ničiť. Každý z predošlých svetov bol zničený pokušením. Je to zákon, ktorý spôsobuje ťažkosti a nezrovnalosti na celom svete. Všetko, čo sa leskne, očaruje láka sľubmi a prospechom, je pokušenie. Nemusí priniesť škodu okamžite, ale vedie k pomalému úpadku, ba až k smrti."

"Múdrosť Hopiov nám hovorí, aby sme boli ako nitky v korálkach, všetci spojení. Postupom času sa budú ľudia sami "odopínať" z tejto pravej šnúry života. Ak vidia alebo počujú lákanie potešenia a úspechu, počet korálkov sa zmenší. Šnúrka sa skráti, až kým ich neostane iba zopár s pevnou vôľou visieť na niti života, aby pokračovali vo svojom osude, ktorý im určil Maassau'u a Veľký Duch. Bude to veľké šťastie, ak dosiahnu tento cieľ. Očistí to krajinu až na čistú cestu života. Ale ak padnú, bude to Veľký stvoriteľ, kto prostredníctvom prírody s nami vykoná, čo si zaslúžime."

 

Vyhnite sa nástrahám:

"Vyhnite sa nástrahám: Často vstupujeme do týchto skutočných pascí, lebo si myslíme, že zlepšia náš život. Naopak, vyprázdňujú našu myseľ a silu. Lož je bežná medzi svetovými vodcami. Prednosti životných štýlov nás často zvádzajú na scestie. Moderné spôsoby nepomôžu rovnováhe poriadku prírody na zemi, ani vo vesmíre. Nástrahy a skúsenosti nás učia pravdu o živote, ako napríklad, že život nie je vždy ružový chodník."

 

Počúvajte svojich Staršinov:

"Počúvajte svojich Staršinov a naučíte sa, že Duchovné zákony a viera sú dôležité. Raz dostali Hopiovia získali poznanie, vedomosti a proroctvá od svojich starších, aby žili múdro. Je smutné v týchto meniacich sa časoch, že už nepočúvajú, nevidia a nerozumejú. Napriek tomu sú tieto múdre učenia kľúčom ku šťastiu a zdraviu."

"Kmene Hopiov, pokrokové i tradičné, teraz vstupujú do najrozhodujúcejšej etapy v dlhej histórii krajiny. Teraz je čas pre každú osadu Hopiov, aby sa zvolali a reagovali na proroctvá, ktoré dostali od našich starších, ktoré sú príkazmi, návodmi a historickým základom pre túto dobu."

 

Buďte sebestační:

"Buďte sebestační tak, aby vaše prežitie nezáviselo od iných. Nespoliehajte na potravu zo supermarketov a nespoliehajte úplne na mzdy. Čo sa s vami stane, ak sa jedného dňa svet Bieleho človeka zrúti?"

Pripravte sa vopred:
"Využite čas a pozrite, čo sa stalo vám, a pomyslite, čo sa môže stať už budúci rok. Ak to urobíte, opýtajte sa sami seba, ako si poradíte so všetkým, čo príde. Starí pôvodní Američania sa riadili rituálnym kalendárom, ktorý ich nútil myslieť dopredu a pripraviť sa vopred, takže ich nič nemohlo zastihnúť nepripravených. Ak preskúmate rituály Hopiov a životné cykly, uvidíte, že predstavujú postupnosť krokov, ktoré im pomáhajú pripravovať sa vopred. Zatiaľ, čo robia jedno, modlia sa za to, aby ich viedol Stvoriteľ, Maassau'u, Matka Zem a iné združenia pomocníkov."

 

Používajte staroveké učenia ako návod:

"Hľadíme na naše staroveké učenia ako na návod, ktorý sme použili, aby sme predišli pádu kvôli našim chybám. Naučili sme sa, že našu púť môžeme naplniť dobrými i zlými činmi. Starí hovoria, že sme prešli tromi svetovými katastrofami a každý svet bol zničený pre rovnaké chyby človeka."

Ochraňujte Zákony Prírody a Ducha. Vážte si všetko živé:
"Musíme naplniť naše poslanie - ochraňovať zákony prírody a ducha, je to naša najvyššia priorita. Iní si myslia, že to čo robia, nie je zlé. My si myslíme, že ničia spojenie medzi Prírodou a Človekom. Znaky varovaní sú evidentné v mnohých častiach sveta. Všetci budeme obvinení, lebo zneužívame Matku Zem našimi neuváženými činmi a našou neodolateľnou túžbou zlepšovať naše konanie novými vynálezmi. Zavrhli sme výstrahy našich starých otcov a postupne vedieme samých seba k úpadku. Sami by sme mali zvesiť hlavy od hanby. To, čo hovoríme, bude bolieť mnohých ľudí, ale dúfame, že im to pomôže pochopiť seba samých a zmeniť ich zásady k lepšiemu správaniu a polepšeniu sa dôležitých ľudí a v záujme prežitia nášho sveta pre budúce generácie. Naučili sme sa a sme presvedčení, že nikto nemôže komunikovať s Prírodou, pokiaľ vaša existencia a správanie nie sú v súlade s vôľou Veľkého Ducha, že ten, kto pozná jeho srdce, nájde svoju cestu aj v budúcnosti."

"Bahannovia si myslia, že všetko v mene ekológie je nádherné. Myslia si, že veci ako zem a nebeské telesá budú existovať večne, ale my vieme, že máme iba slnko, mesiac a zem. Ak sa zničí čokoľvek z nich, obnovenie rovnováhy bude vylúčené. Roky odovzdával z úst do úst náš zakladajúci otec vedomosti o prežití, nabádal k úcte voči všetkým živým bytostiam, lebo všetci sme si rovní a stvorení rovnako. Zdá sa, že sme zabudli na správnu cestu prežitia. Naopak, nahradili sme prežitie a jeho podstatu tým, že sa bránime. Ideme z kopca do ruín, máme na mysli celé ľudstvo na zemi. Musíme sa zastaviť a obzrieť sa okolo seba. Niekde nablízku môžete zbadať vyschnutý koreň, chyťte sa ho ako opory, až kým neuvidíte svetlo."

 

Nepokúšajte sa ovládať iných:

"Vinou kapitálu je, že oberá našu planétu o duchovnú energiu a spôsobuje veľké škody krajine i životu. Nepokúšajte sa ovládať iných. Duch prebýva v každom z nás."

 

Uspokojte sa so Zásadami života, ktoré nám dal náš Veľký Stvoriteľ:

"Buďte spokojní s pravidlami nášho Veľkého Stvoriteľa, ktorého svetlo nás neoslepuje nevedie nás ku sklamaniu. Naopak, Jeho svetlo osvetľuje cestu, aby sme vedeli prijímať jeho veľkú múdrosť a žiť ako ľudia... Možno je ešte stále čas, aby táto krajina žila ďalej podľa zákonov Veľkého Ducha a nášho Veľkého Stvoriteľa. Sú to veci, po ktorých túžime. Sme veľmi smutní z nášho dnešného života, smeruje nadol smerom, ktorý ste nám určili. Príliv mocnie a odliv, ktorý nás spláchne už možno nie je ďaleko."


Follow us on Facebook