YOUR DEVICE IS TO SMALL
TO SHOW THIS WEBPAGE
Učenie Hopiov - Tanec v oblakoch
mail: ouremail@internet.org

Táto stránka je venovaná poslednému a veľkému náčelníkovi Danovi Evehema

home Verzia pre tlač sitemap mailform en
Učenie Hopiov - Tanec v oblakoch
Home > Duchovno > Vďakyvzdanie

Vďakyvzdanie

Oslava života: Vďakyvzdanie - Čas odpočinku a obnovy 

Staršinovia nám hovoria, že Hopiovia veria, že všetok život na našej zemi prechádza cyklami, preto musí všetko aj odpočívať a obnovovať sa pre nový cyklus. Nech to prinesie čokoľvek, dobré, či zlé, záleží to aj od správania človeka. Keď cyklus končí, vzdávame vďaku duchom, ktorí nás viedli a Matke Zemi za jej opateru. Vzdávame vďaku za naše zdravie a stravu, aby sme dokončili tento cyklus života a modlíme sa a prosíme o to isté aj do nového cyklu. Teraz je na nás, aby sa to uskutočnilo. Musíme urobiť analýzu seba samých a zmeniť svoje správanie i povahu. Nesmieme sa snažiť byť niečim iným, než čím sme. To vyvoláva spory. Nesmieme podvádzať svojich druhov. Buďme úprimní a splňme cieľ Stvoriteľa Najsilnejšieho zo všetkých, lebo my sme nad Jeho zákonmi. Nech je sudcom podľa svojich Plánov. Naplňme cieľ šťastia a lásky. Musíme sa pripraviť na to, aby sme slúžili a pracovali pre Veľkého Stvoriteľa, ale nie hľadaním nadradenosti a nadvlády ako cieľa. Také ciele neprinesú úspech pri dosahovaní toho, čo sme si vytýčili.

Nikdy nezabudnite, že modlitby sú riadnou súčasťou všetkého, čo Rodení Hopiovia robia v každom ročnom období.

Keď sa blíži čas Vďakyvzdania, u Hopiov prebiehajú prípravy. Nemôžeme Vám rozprávať o týchto rituáloch. Ale môžeme Vám poradiť. Sviatok Vďakyvzdania je dobrou príležitosťou prejaviť vďaku za život, ktorý sme prežili v uplynulom roku. Naše právo na život bude požehnané. Osobitné modlitby vďakyvzdania venujeme Narodeniu, Puberte, Dospelosti, Starším a všetkým, ktorí nás sprevádzali na Žiarivej Ceste k znovuzrodeniu.

Často sa v jednej rodine všetky tieto veci udejú v za jeden rok. Je to nádherný čas, keď treba zvolať celú rodinu a nechať minulosti, čo patrí do minulosti a preniesť plody celoročnej práce do budúcnosti.

V prípravách na Oslavu Soyal (21. decembra) bude náš dom uprataný, aby sme sa mohli začať modliť za Rovnováhu Sveta a Vesmíru.

Každý rok 21. decembra Vy i ja, všetci spolu, sa začneme opäť modliť za každého a za všetko na svete. Bbudeme znovu myslieť na sebestačnosť a podstúpime všetky možné kroky na jej dosiahnutie. Aby sa to podarilo, odložte niekoľko semien, ktoré zasejete na jar. (Aj tí, čo bývate v meste, môžete zasiať a pestovať svoje najlepšie sny a myšlienky.)

Ak ste vyrástli v krajine Hopiov, budete často počuť od Starých mám a Starých otcov, ako Vám hovoria: "Ďakujem Ti, duch, ktorý ma vedieš, že sa staráš, aby som bol schopný dokončiť aj tento cyklus. Želal by som si byť tu aj na budúci rok."

"Odkladám tieto silné semená pre našu Matku, Kukuricu, ktorú zasejem na jar. Chcem byť otcom a matkou tohoto nového života a týchto detí, aby boli naši ľudia silní. Asquali, Kawquai. Da, Da, ďakujem Ti, ďakujem Ti, je koniec, je koniec."

Toto Vďakyvzdanie nie je iba za nás, týka sa všetkého živého. Musíme byť silní a modliť sa, aby sme sa všetci dožili aj konca tohoto ročného cyklu v dobrom zdraví a v mieri.

 

Šťastné Vďakyvzdanie!


Follow us on Facebook