Kamenná doska #2

Náčelník Dan Evehema, Starý otec Martin Hashweseoma a zať Emery Homes diskutovali o vzniku kameňov, o súčasnom dianí a došli až k posvätným doskám. Debata trvala vyše 2 hodín, ale podľa Náčelníka Martina a Emeryho by ste potrebovali 8-9 dní, aby ste pochopili všetky detaily. Toto je záznam z ich rozhovoru.

Keď Emery hovoril o budúcnosti ľudstva v súvislosti s našimi pôvodnými proroctvami, rozviedol príbeh o piatich kamenných doskách, ktoré dostali Hopiovia Stvoriteľ dávno, dávno predtým. Jednu z nich si nechal Stvoriteľ.

Dve z nich si nechali Hopiovia a odovzdávali si ich z generácie na generáciu a používali ich na obnovovanie Svätej prísahy duchovnej oddanosti ľuďom a Stvoriteľovi v osobitne určený čas v roku. Martin bol posledný, kto mal túto veľkú zodpovednosť, povinnosť, ktorá prešla povinne na neho, lebo jeho strýko stratil svoju úctu, keď sa dopustil cudzoložstva, a preto už nebol hodný byť opatrovníkom. Nešťastie postihlo neskôr počas vyšetrovania aj Martina.

Strýko predtým ho poučil, že ak spozoruje v prírode určité znamenia, má zobrať dosku do Santa Fe, prvého hlavného mesta v USA, ktoré Hopiovia uznali. Emery vysvetľoval, keď prekladal Martinov príbeh, že znaky prišli, keď náčelník Martin upadol do hlbokých úvah a modlitieb kvôli smutnej dobe vôkol neho.

Ako učili Starého otca Martina, aj on pozoroval znamenia. Bolo to uprostred zimy a broskyne úplne rozkvitli. Aj kvety v púšti boli v plnom kvete a bolo vidno aj hady, hoci mali byť v hlbokom spánku. To bolo znamenia, na ktoré čakal. Znamenie, že má vziať dosku do Santa Fe. A tak sa pripravila delegácia na cestu do Santa Fe, aby tam oznámila tento poznatok ostatným Duchovným vodcom.

Keď sa o tom dozvedeli ostatní, ostro protestovali a rozhodli, že urobil zle, keď zobral dosku do Santa Fe, že urobil smrteľný omyl týmto rozhodnutím a že už viac nie je hoden strážiť kameň, lebo je v nesprávnom dome. Preto mu ho nasilu zobrali. Teraz Martin aj Emery hovoria, že nevedia, kde sa odvtedy kameň nachádza.

Ako dosky vyzerali, Staršinovia vysvetľujú, že 4 z nich boli úplne rovnaké. Dve ostali u Hopiov, dve dostali verní bratia, aby sa s nimi vrátili , keď nadíde čas a doniesli aj ostatné posvätné predmety zo štyroch strán, keď sa svet zjednotí v mieri. Starý otec Martin povedal, že piata doska ostala Stvoriteľovi a bola plná iných znakov, podobných ako sú na plagáte v časopise Hiduism Today "Pravda je jediná, ciest je mnoho."

Toto je veliká strata pre Staršinov a jeho život sa teraz sústredí iba na hľadanie verných Bratov a na to, aby rozprával celému svetu o veľkých proroctvách Hopiov, Mayov a iných civilizácií. Ako nám vysvetlili Staršinovia, šíria sa ďalej, lebo existuje záväzok voči ľudskej rase a matke zemi. Náčelník Martin povedal:"Sme ľudia, nemôžeme jesť peniaze." Musíme siať na našich poliach a modliť sa za rady, ctiť si všetky rituály. Jesť môžeme iba plody. Potom rozložil balíček s piktogramami. Najväčší bol veľký ako mapa poskladaná z viacerých listov zlepených dohromady vždy v jedinom dlhom páse. Rozkladali sme ich stranu po strane, až sme získali pás 8 stôp dlhý.

Emery a Martin nám veľmi trpezlivo a pomaly vysvetľovali Mayské piktogramy. Príbeh obrázkov, v ktorom sa miešali slová v angličtine i jazyku Hopi. Začal v dávnych dobách a pokračoval až po rázcestie, kde si ľudia majú vybrať zo štyroch ciest podľa svojho konania ako jeden celok. Možnosti siahajú od úplnej skazy a straty slnečného svitu, po okolnosti, keď podplácania a lakomosť ešte celkom nepominuli. Staršinovia vyzerali menej optimistickí, ako sme dúfali. Hlavnou starosťou Staršinov a Svätých ľudí bol Hladomor a Marshal Law. Oboje vidia ako blížiacu sa novú realitu.

V ten deň, ešte stále čakajúc verných bielych bratov, sa Staršinovia zišli na stretnutí Východu so Západom. Duchovní vodcovia Hopiov z Hotevilla (Arizona) hostili delegáciu Hindov, ktorú viedol Satguru Sivaya Subramuniyaswami. Zišli sa pri mimoriadnej modlitbe na poliach náčelníka Dana Evehemu

 

4.-5. Október 1995: Dni týchto stretnutí.

Na stretnutí sa zúčastnili: hostitelia, Náčelník Dan Evehema a jeho opatrovníčka Susie Lomastka a ______________, Náčelník Martin Gashweseoma a Stará mama Mina, zať Emery Holms s manželkou a Dee See Mana.

Hostia: Satguru Sivaya Subramuniyaswami, prezident Parlamentu svetových náboženstiev, Sadahaka Ganganatha a Kumarswami. Sponzori Touch the Earth Foundation, Martin Parks, Peter Clark, Beverly Ainsworth , Shirley Ernst.

Získali sme dojem, že skutoční bieli bratia môžu byť jednotlivci rovnako ako veľké skupiny ľudí, ktorí chcú pomáhať Hopiom očistiť krajinu. Vyzývajúc k návratu k rovnováhe a harmónii v tomto mimoriadnom historickom čase. "Hovorte pravdu," to je to, čo nám Staršinovia hovorili od začiatku do konca.